Pazartesi , 22 Nisan 2024
Anasayfa Konaklama Seyahat Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu
Konaklama Seyahat

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursu Eğitim Programının Amacı

Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandırmak amaçlanmıştır.

Meslek Tanımı

Konuklara Türkiye’nin coğrafi özelliklerini, tarihî ve doğal güzelliklerini, konuklara Anadolu’nun tarih öncesi çağlarını ve Anadolu’da yaşamış uygarlıkları tanıtabilen bireydir.

 Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursuna Katılma Koşulları

  • Okuma yazma bilmek ve mesleği yapabilecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Mezun Olan Kursiyerlerin İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, sertifikalarının kazandırdığı yeterlikler doğrultusunda yöresinde tarihî ve doğal güzelliklerini tanıtma faaliyetlerini yapabilir.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

  • Konuk Tipleri ve Davranışları
  • Turizm Coğrafyası
  • Anadolu Uygarlıkları

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursunun Eğitim Süresi

Eğitim süresi 88 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi tamamlayan bireyler Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika almaya hak kazanır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu katılım belgesi almaya hak kazanır.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursu Sertifikası

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği:

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.

Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile Apostil işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Üniforma Görevlisi Kursu

Üniforma Görevlisi Kursu

Transfermen-Tur Animatörü Kursu

Transfermen / Tur Animatörü Kursu

Rezervasyon Elemanı Kursu

Rezervasyon Elemanı Kursu

Ön Kasa Elemanı Kursu

Ön Kasa Elemanı Kursu